کتاب جهان نو (مدرسه ی قدیم)

اثر توبیاس وولف از انتشارات نشر چشمه - مترجم: منیر شاخساری-پرافتخارترین کتاب ها

داستانی خواندنی درباره‌ی زندگی در مدرسه‌ای امریکایی در اوایل دهه‌ی ۶۰.

راوی داستان بیگانه‌ای است که آرام‌آرام پا به جهانی ناآشنا می‌گذارد. پسری فقیر اهل بالتیمور که با گرفتن بورس تحصیلی به یکی از مدارس ممتاز راه می‌یابد، و سعی می‌کند با تقلید از حرکات و رفتار همکلاسی‌هایش، که از طبقات بالای جامعه هستند، به دنیای آ‌ن‌ها راه پیدا کند.
او مانند اکثر آن‌ها آرزوی نویسنده ‌شدن را در سر می‌پروراند. مسابقه‌ای ادبی در مدرسه برگزار می‌شود و جایزه‌ی مسابقه ملاقات خصوصی با نویسنده‌ی افسانه‌ای زمان، ارنست همینگوی، است.
در مدرسه‌ی سابق نویسنده خیانت‌ها و فریب‌کاری‌ها را به ‌تصویر می‌کشد.

حاصل کار نشان می‌دهد که وولف یکی از تواناترین نویسنده‌های معاصر امریکاست. وولف با خوانندگانش پا به دنیایی می‌گذارد که نویسندگان مختلف مانند جی. ام. کوتزی، فیلیپ راث و پیش از آن‌ها کنراد و هاثورن قدم نهاده بودند.

راوی داستان بیگانه‌ای است که آرام‌آرام پا به جهانی ناآشنا می‌گذارد. پسری فقیر اهل بالتیمور که با گرفتن بورس تحصیلی به یکی از مدارس ممتاز راه می‌یابد، و سعی می‌کند با تقلید از حرکات و رفتار همکلاسی‌هایش، که از طبقات بالای جامعه هستند، به دنیای آ‌ن‌ها راه پیدا کند. او مانند اکثر آن‌ها آرزوی نویسنده ‌شدن را در سر می‌پروراند. مسابقه‌ای ادبی در مدرسه برگزار می‌شود و جایزه‌ی مسابقه ملاقات خصوصی با نویسنده‌ی افسانه‌ای زمان، ارنست همینگوی، است.


خرید کتاب جهان نو (مدرسه ی قدیم)
جستجوی کتاب جهان نو (مدرسه ی قدیم) در گودریدز

معرفی کتاب جهان نو (مدرسه ی قدیم) از نگاه کاربران


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جهان نو (مدرسه ی قدیم)


 کتاب زیستن
 کتاب دو خیاط هندی
 کتاب ارباب حلقه ها (جلد اول)
 کتاب خشکسالی
 کتاب بانوی پاریسی ما
 کتاب النور و پارک